Novinky

Máj v TREXIME

Máj bol v TREXIME bohatý na odborné aktivity. Pretože TREXIMA Bratislava nie sú iba dáta a prognózy. Hoci tvoria jadro našej práce, považujeme za mimoriadne dôležité vedieť ich ponúknuť ďalej – širokej verejnosti. Aj z tohto dôvodu sa naši kolegovia pravidelne zúčastňujú odborných prednášok, spoločenských podujatí či konferencií.

Konferencia KOZ SR

Konfederácia odborových zväzov SR zorganizovala začiatkom mája odbornú konferenciu s výstižným názvom a témou Budúcnosť práce v 21. storočí. Trh práce sa totiž v posledných rokoch vyvíja turbulentným tempom.  Na Slovensku je neustále ovplyvňovaný automatizáciou, robotizáciou, digitalizáciou, umelou inteligenciou či zmenami klímy. Tieto vplyvy však v sebe nesú dva paradoxy. Jednak sa niektoré práce stanú nadbytočnými a na druhej strane môže priniesť nedostatok pracovníkov na určitých pozíciách, čoho sme svedkami už aj v súčasnosti.

Jozef Krabáč, zástupca spoločnosti TREXIMA Bratislava, sa konferencie aktívne zúčastnil a vystúpil v paneli zameranom na Kvalitu pracovných miest a dôstojné pracovné podmienky. V rámci panelu tak diskutoval o témach zameraných na nočnú prácu, flexibilitu v pracovnoprávnych vzťahoch, nelegálne zamestnávanie a bariéry členstva v odboroch. Dôraz kládol najmä na aspekt výšky mzdy v kontexte pracovných podmienok na Slovensku. 

Slovenka roka 2023

V galérii na Západnej terase Bratislavského hradu sa 2. mája 2023 konala vernisáž fotografií nominantiek ankety Slovenka roka 2023. Fotky sú z dielne Ivony Oreškovej a vznikli v krásnom prostredí Hotela Royal Palace**** v Turčianskych Tepliciach.

Aj naša kolegyňa Lucia Lednárová Dítětová, nominantka v kategórii Biznis a manažment, sa vernisáže osobne zúčastnila. Ak ste ešte za Luciu nehlasovali, môžete tak urobiť až do 20.6.2023 na www.slovenkaroka.sk alebo SMS na číslo 7400 v tvare SR 01.

HORECA DIGIT@L

Zmeny nákupného správania sa návštevníkov, prechod do online priestoru, automatizácia jednotlivých procesov, digitálne riešenia a vyššia kvalita poskytovaných služieb – to sú len niektoré z výziev, ktorým už čoskoro budú čeliť všetci zamestnávatelia, a to nielen veľké hotely, ale aj  „mikro“ podniky. Napriek tomu, že o digitalizácii sa v spojitosti s ubytovacími či gastro prevádzkami až tak často nehovorí, je potrebné čo najskôr začať šíriť osvetu aj v tejto oblasti.

O tom, ako digitalizácia ovplyvní takmer každú druhú zručnosť zamestnancov v sektore HORECA diskutovala na odbornej konferencii usporiadanej Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska HORECA DIGIT@L aj Lucia Lednárová Dítětová. Viac o témach konferencie a dátach, ktoré na ňu priniesla TREXIMA si prečítajte tu.

Foto: Peter Brichta Photography

TREXIMA Bratislava v tlači

Naši kolegovia tiež pravidelne publikujú v rôznych periodikách. V máji tak boli v Hospodárskych novinách publikované odborné články: Home office naberá na popularite, Bratislava a Košice majú ekonomickú výkonnosť vďaka iným regiónom a Ponuka aktuálnych príležitostí. V týždenníku Slovenka sa zas pravidelne snažíme prinášať tieto odborné informácie prispôsobené širšiemu publiku. Máj tak priniesol čitateľkám témy HOMEOFFICE sa stal po pandémii trendom a PORTÁLY SÚ „HLADNÉ“ po zdravotníkoch.

Ďakujeme všetkým našim odborným partnerom za pozvania na podujatia a tešíme sa na ďalšie príležitosti spolupráce!

Aktuality zo sveta TREXIMY Bratislava môžete sledovať aj na FACEBOOKU A LINKEDINE.


Viac informácií: Natália Cíbiková I Mobil: 0948 388 837 I Email: [email protected]