Novinky

Portál ISTP.sk prekonáva miliónovú návštevnosť, najväčšiu šancu zamestnať sa máte ako operátor, vodič alebo kuchár

Mesiac január bol z pohľadu portálu ISTP rekordný. Prvýkrát bola pokorená hranica 1 milión v počte návštev (1 068 617 návštev). ISTP navštívilo 327 080 jedinečných používateľov, ktorí si zobrazili celkovo 6 526 660 stránok (6,11 stránok na jednu návštevu) a strávili v ISTP priemerne 5 minút a 19 sekúnd. V mesiaci február bola situácia podobná, návštevnosť sa opäť prehupla cez miliónovú hranicu. Ďakujeme veľmi pekne za prejavenú dôveru, sme radi, že ste navštívili stránky nášho portálu a veríme, že sa nám podarí udržať si vašu priazeň a naďalej byť vaším sprievodcom na trhu práce 🙂

ISTP najviac navštevujú ľudia vo veku od 25 do 34 rokov, 65 % návštevníkov sú ženy. Zo zahraničných krajín bola najvyššia návštevnosť zaznamenaná z Írska, USA a Českej republiky. Z nástrojov ISTP je najviac využívaný nástroj Voľné pracovné miesta na vyhľadávanie pracovných ponúk a zamestnávateľov, navštevovanou stránkou je tiež hlavné konto registrovaného používateľa, nasledujú nástroje Kurzy a Kartotéka zamestnaní.

Najvyšší počet voľných pracovných miest z pohľadu zamestnaní

Na portáli ISTP nájdete aktuálne necelých 18 000 inzerátov pracovných ponúk, ktoré boli vytvorené elektronicky cez ISTP alebo nahlásené na úradoch PSVR (ide o viac ako 90 000 voľných pracovných miest). ISTP je tak aktuálne lídrom v počte ponúkaných pracovných inzerátov na slovenskom internetovom trhu práce. Najvyšší počet voľných pracovných miest je evidovaný v týchto zamestnaniach:

  1. Montážny pracovník (operátor) v strojárskej výrobe
  2. Vodič kamiónu
  3. Kuchár (okrem šéfkuchára)
  4. Operátor vysokozdvižného vozíka
  5. Zvárač kovov
  6. Murár
  7. Pracovník v sklade (skladník)
  8. Čašník, servírka
  9. Pomocný pracovník v sklade (skladový manipulant)
  10. Pomocný pracovník v strojárskej (automobilovej) výrobe

Štatistiky inzerátov nájdete na tejto stránke.

Pripravil Pavol Hudec – TREXIMA Bratislava, spol. s r.o.