Novinky

Novinky v ISTP.sk

Čo nové sme pripravili pre našich používateľov za posledné obdobie?

Overovanie e-mailových adries

Z dôvodu bezpečnosti a ochrany používateľských kont sme zaviedli overovanie e-mailových adries. E-mail sa zároveň stal povinnou položkou pri registrácii nového používateľa. Ak už máte v ISTP vytvorené svoje konto, po prihlásení do ISTP sa vám v hornej časti stránky zobrazuje červená lišta. Ak kliknete na tlačidlo „Overiť e-mail“, systém vám zašle správu, prostredníctvom ktorej si môžete overiť svoj e-mail v registračných údajoch. V súčasnom prechodnom období ešte možno využívať konto v ISTP aj bez overenia e-mailu, ale v budúcom období to už nebude možné. Všetky nové registrácie už podliehajú overeniu aktuálneho e-mailu, ktorý uvediete pri registrácii.

Sociálne siete

Odteraz už môžete všetky najdôležitejšie informácie z ISTP zdieľať pre svojich kamarátov aj na sociálnych sieťach Facebook, Twitter a Google+. Zdieľať môžete pracovné ponuky, kurzy, karty zamestnaní z kartotéky, články a videá z ISTP TV. Doplnená bola aj funkcia „Poslať priateľovi“, ktorá vám umožňuje poslať vybrané stránky vášmu kamarátovi alebo sebe samému na uvedený e-mail.

Zabudli ste heslo?

Inovovali sme aj systém na generovanie nového hesla. Po vyplnení vášho používateľského mena alebo e-mailu budú na váš e-mail, ktorý ste uviedli pri registrácii, zaslané pokyny na obnovenie hesla. Prostredníctvom prijatej správy si následne viete definovať nové heslo podľa vašich preferencií.

Moje kurzy

V rámci konta bežného používateľa bola doplnená nová položka „Moje kurzy“, ktorá vám umožňuje viesť si evidenciu zaujímavých kurzov.

Moje posledné hľadanie

Ak vyplníte v časti „Voľné pracovné miesta“ vyhľadávacie kritériá pracovných ponúk, systém si ich zapamätá a pri opakovanej návšteve ISTP postačuje kliknúť na pripravený link s definovanými kritériami, pomocou ktorého urýchlene vyhľadáte požadované ponuky. Nová pomôcka je k dispozícii aj pre zamestnávateľov pri vyhľadávaní vhodných uchádzačov o prácu.

Novinky pre zamestnávateľov

V rámci evidencie pracovných ponúk bola pre zamestnávateľov doplnená informácia o dátume poslednej aktualizácie pracovnej ponuky. Podobne pri zrušených ponukách si možno pozrieť dátum, kedy bola ponuka stiahnutá z internetu.

Pri vyhľadávaní vhodných uchádzačov o prácu cez položku „Profily uchádzačov“ bola doplnená možnosť vyhľadávania podľa najvyššie dosiahnutého vzdelania. Napr. zamestnávateľ vyplní požiadavku na úplne stredné odborné vzdelania a zaškrtne aj checkbox „Vyhľadať iba podľa najvyššieho dosiahnutého vzdelania“ –  následne systém vyhľadá uchádzačov, ktorých najvyššie dosiahnuté vzdelanie je úplné stredné odborné vzdelanie; systém tak nevyhľadá uchádzačov s daným stupňom vzdelania, ktorí absolvovali aj vysokú školu. V rámci náhľadov a detailov osobných profilov uchádzačov o prácu sa zobrazuje už aj informácia o dátume posledného prihlásenia v ISTP, na základe ktorej možno zistiť aktivitu uchádzača na portáli ISTP za posledné obdobie.

 

Zamestnávateľ si taktiež môže uložiť vyhľadávacie kritériá osobných profilov uchádzačov o prácu a kedykoľvek sa tak vrátiť k zoznamu vhodných uchádzačov o prácu. Získava aj možnosť automatického zasielania informácií o vhodných uchádzačoch na vybraný e-mail.

Aj v nasledujúcom období budeme pokračovať v prácach na skvalitňovaní ISTP a veríme, že už čoskoro vám prinesieme ďalší článok o novinkách v ISTP.

Pripravil Pavol Hudec – TREXIMA Bratislava, spol. s r.o.